Dönüşüm Çözümleri

  • ASNA Visual RPG™, uygulama programları geliştirmeyi daha verimli hale getirmek amacıyla GUI geliştirme araçlarını ve bilinen RPG dilini kullanma olanağı sağlar. ASNA Visual RPG’ nin sağladığı tam destek dolayısıyla; gerçek Windows uygulamaları geliştirirken; programcı sadece uygulamaya odaklanır. Garantisoft 1998'den beri, Türkiye'de Visual RPG desteğini, eğitimini vermektedir. Ayrıca kurumların Visual RPG'ye geçiş projelerini yapmaktadır.

Visual RPG, sezgiye dayanan ve kolay anlaşılır GUI arabirimi sağlar. ASNA Visual RPG, kolayca resim, grafik, mesajlaşma, iletişim ve hatta maltimedya desteği geliştirmek amacıyla Visual Basic’ den üçüncü parti geliştiricilere tüm custom kontrolleri içerir. Klavye komutları ve fare tıklamaları gibi kullanıcı etkileşimleri bu olaylara karşılık gelen RPG programcıkları yazılarak kolayca desteklenir. ASNA Visual RPG çerçevesi tarafından yönetilen event-driven programlama sayesinde geliştirici sadece RPG programcıklarının temel mantığına odaklanır.

Garantisoft Dönüşüm Çözümleri - Visual RPG

ASNA Visual RPG ile geliştirici sadece programlama yeteneğini kullanmakla kalmaz, elindeki mevcut RPG/400 ve ILE RPG kodlarını da taşıyarak tekrar kullanabilir. Programlar bağımsız (stand-alone) bir PC de geliştirilip çalıştırılabildiğinden sunucuya ihtiyac yoktur.

ASNA Visual RPG™ fixed format editörü ve free format editorünün her ikisini de sunar. Visual RPG™ dili, bilinen RPG diline ilaveten sınırsız alan ismi büyüklüğü, global ve local değişkenler, çok boyutlu diziler, ifadeler gibi bu dilin birçok eklentilerini de destekler.

ASNA Visual RPG 32/64 bit geliştirme ortamı sunar. Uygulamalar Windows XP/7/8 veya Windows Server istemcilerde geliştirilebilir ve Windows XP/7, Windows Server 2003/2008/2012 dahil herhangi bir Windows platformunda çalıştırılabilir.

ASNA Visual RPG uygulamaları, sunucu üzerideki verilere erişim için APPC ve TCP/IP protokollerinin her ikisini de destekler. Uygulamalar sizin seçtiğiniz ağ yapısında çalışır : Ethernet veya SNA kullanarak Token Ring, Novell veya NT. İstemci/Sunucu, Netsoft ve Rumba desteklenen router'lardır.

ASNA Visual RPG™ internet uygulamaları geliştirmeye hazırdır. Visual RPG programları, sunucuya internet üzerinden erişebilir.

AS/400 - iSeries 400 veritabanına arayüz oluşturan, ASNA DataGate/400 ve tüm veritabanı dosyalarına erişimi sağlayan veritabanı yönetim sistemi, Acceler8DB ASNA Visual RPG ye dahildir. ASNA Visual RPG’de geliştirilen uygulamalar, Acceler8DB ile PC üzeride ve/veya istemci/sunucu mimaride çalışabilir. Acceler8DB, Windows NT/2000/2003 ve Unix sunucularda istemci/sunucu haberleşmesi için saydam bağlantı eksiksiz destek sağlar. OS/400 için ASNA DataGate/400, AS/400 - iSeries 400 üzerindeki verilere kayıt seviyesinde doğrudan erişim amacıyla kullanılabilir. Microsoft SQL Server için ASNA DataGate/SQL, SQL üzerindeki verilere kayıt seviyesinde doğrudan erişim amacıyla kullanılabilir.

ASNA Visual RPG and Acceler8DB platformdan bağımsızdır. Acceler8DB destekleyen pek çok platform sayesinde, ASNA Visual RPG veritabanı uygulamaları yeniden program yazmaksızın platformdan platforma aktarılabilir.

Bizi her yerde takip edin !